Środa 01 Lutego 2023 - Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
aktualności kontakt

Menu

 

BIP PSM Kościerzyna

Archiwum - Warsztaty perkusyjne z Tylerem Hornby'm 21 X 2013

Warsztaty perkusyjne z Tylerem Hornby'm 21 X 2013

Tyler Hornby - rewelacyjny, kanadyjski perkusista jazzowy, nauczyciel i kompozytor zawitał w progach naszej szkoły, aby przeprowadzić z perkusistami warsztaty sztuki wykonawczej.

Tyler Hornby znany jest z wielu festiwali perkusyjnych oraz koncertów w Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Oprócz pracy z własnym bandem jest również perkusistą Johanna Sillanpaa, Sillan & Young oraz Tyler Hornby Trio, a także Polska / Kanada Jazz Trio Sikała / Lemańczyk / Hornby.

Nagrał dwa autorskie albumy "SHADOWS OF A BRIGHTER DAY" oraz "TERRAIN". Jest wykładowcą na Mount Royal College Jazz Diploma Program i Drumset Education Camp In Calgary.

Warsztaty perkusyjne z Tylerem Tornby'm odbyły się 21.10. w PSM I st. im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie i miały na celu przybliżyć młodym adeptom sztuki perkusyjnej muzykę jazzową.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się od czołowego perkusisty bardzo wiele o historii jazzu oraz jego rozwoju na przełomie pokoleń, a także jak wyglądała ewolucja i rozbudowanie samego zestawu perkusyjnego w jazzie. Tyler zaprezentował kilka układów rytmicznych wykorzystywanych w muzyce jazzowej i latynoamerykańskiej.

 Warsztaty miały charakter teoretyczno-praktyczny. Udział w warsztatach brali nie tylko uczniowie naszej szkoły ale także nauczyciele i uczniowie z innych szkół trójmiejskich i poza trójmiejskich ( Gdańsk Orunia, Gdynia, Malbork, Elbląg, Starogard Gdański).

Będziemy długo wspominać warsztaty perkusyjne z Tylerem - były to niepowtarzalne chwile, wypełnione profesjonalizmem.

fot.: A. Kurnyta

oprac. M. Flisikowska

dodano dnia: 27.10.2013

powrót

wykonane przez: www.derwi.pl
Państwowa Szkoła Muzyczna Kościerzyna