Czwartek 26 Stycznia 2023 - Lutosława, Normy, Pauliny
aktualności kontakt

Menu

 

BIP PSM Kościerzyna

Archiwum - Międzyszkolne Warsztaty Skrzypcowe w Żelistrzewie 14 III 2016

Międzyszkolne Warsztaty Skrzypcowe w Żelistrzewie 14 III 2016

Uczniowie klasy skrzypiec mgr Izabeli Hoffmann - Fortuny (12 uczniów) wzięli udział w Międzyszkolnych Warsztatach Skrzypcowych, które odbyły się dn. 14 marca 2016 roku w Żelistrzewie.

Zapraszamy do zapoznania się z foto-relacją do Galerii zdjęć (fot. E. Majewska)

Organizatorem tegorocznych warsztatów była PSM I st. w Pucku.

Jak co roku spotkali się uczniowie i nauczyciele ze szkół muzycznych: Puck, Kartuzy, Pelplin, Tczew, Malbork, Starogard Gd. i Kościerzyna. Całodzienna praca została zwieńczona Koncertem dla Rodziców i żelistrzewskiej publiczności. Wydarzenie zostało dostrzeżone i docenione przez lokalne media, m.in przez dziennikarzy portalu 24kaszuby.pl.

24kaszuby.pl, zobacz więcej (galeria zdjęć) ...

Na portalu internetowym www.24kaszuby.pl opublikowano obszerną foto-relację oraz napisano:

"Dzisiaj w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie odbyła się niezwykła uczta!Nie tylko dla konesera!!!. Osiemdziesiąt trzy smyczki uwijały się w pocie czoła, by przywołać bajkowe tematy muzyczne, te najnowsze takie jak Król Lew czy Pocahontas, ale też te bardziej zapomniane, jak Zaczarowany Ołówek czy Reksio.

Ów koncert był zwieńczeniem ciężkiej pracy muzyków w wieku od pięciu do szesnastu lat, którzy wzięli udział w warsztatach skrzypcowych organizowanych przez zaprzyjaźnione szkoły muzyczne. Nie bez kozery piszę „muzyków”, bo takiego zaangażowania nie powstydziłaby się najlepsza orkiestra. Widać było ogrom pracy i zmęczenie, ale słychać było pasję wspólnego muzykowania i niezwykłą zabawę w tworzeniu, w byciu razem.

Niezwykłe wyrazy uznania dla nauczycieli i rodziców, za przygotowania i przybycie, za swój poświęcony czas. Najpiękniej jednak trzeba podziękować dzieciakom, które „walczyły” dziś przez cały dzień, by tak bajkowo umilić słuchaczom to poniedziałkowe popołudnie.

Śmiało więc stwierdzam, że dziś w Żelistrzewie można było zarazić się chorobą nieuleczalną- pasją do muzyki." Katarzyna Brzoskowska

fot. I. Hoffmann - Fortuna, Ewelina Majewska

MalF

dodano dnia: 01.04.2016

powrót

wykonane przez: www.derwi.pl
Państwowa Szkoła Muzyczna Kościerzyna