Czwartek 26 Stycznia 2023 - Lutosława, Normy, Pauliny
aktualności kontakt

Menu

 

BIP PSM Kościerzyna

Archiwum - Spotkanie opłatkowe NSZZ "Solidarność" 22 XII 2015

Spotkanie opłatkowe NSZZ "Solidarność" 22 XII 2015

Po raz dziewiętnasty NSZZ „Solidarność” zorganizowała spotkanie opłatkowe dla rodzin wielodzietnych 22 XII 2015 r.

W sprawach organizacyjnych znaczącą rolę odegrała młodzież wspólnoty oazowej z Parafii Świętej Trójcy, która bardzo chętnie spakowała paczki dla ponad 130 podopiecznych oraz wsparła wolontariuszy z Solidarności w przygotowaniu Wieczerzy. 

W tym roku spotkanie zorganizowane było w salkach katechetycznych Księży Zmartwychwstańców. Zaproszeni goście zasiedli przy długich, pięknie przystrojonych stołach. W centralnym miejscu położone zostało Pismo Święte i opłatek.

Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Kościerzynie pod kierownictwem Pani Dyr. Katarzyny Karczewskiej. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej kolędy i przeczytania Słowa Bożego (Łk 2).

W duchu miłości AGAPE połamano opłatek, składając sobie życzenia wśród przepięknie odegranych kolęd przez orkiestrę z Państwowej Szkoły Muzycznej I st.

 

Po wspólnej uczcie p. dyr. Karczewska przeprowadziła konkurs kolęd, po którym do najmłodszych przybył Święty Mikołaj.

Każda rodzina otrzymała dużą paczkę, ale dzieci najbardziej ucieszyła możliwość wyboru prezentu dla całej rodziny – św. Mikołaj rozdał piłki nożne (Addidas, PUMA, Arsenal), do koszykówki (NIKE) do siatkówki oraz rzutki. Głównym celem takiego prezentu było przesłanie do rodziców.

dodano dnia: 15.01.2016

powrót

wykonane przez: www.derwi.pl
Państwowa Szkoła Muzyczna Kościerzyna