Czwartek 26 Stycznia 2023 - Lutosława, Normy, Pauliny
aktualności kontakt

Menu

 

BIP PSM Kościerzyna

Archiwum - XIII Kościerskie Zaduszki Jazzowe 16 XI'2015

XIII Kościerskie Zaduszki Jazzowe 16 XI'2015

XIII Kościerskie Zaduszki Jazzowe, odbyły się 16 listopada 2016 r. w Sali im. L. Szopińskiego w Kościerzynie.

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa kościerzyna24.info!

Zapraszamy również do zapoznania się z relacją przedstawioną przez kościerzyna24.info

fot.kościerzyna24.info

cyt. koscierzyna24.info:

Jan Konop Big Band był gwiazdą tegorocznych Zaduszek Jazzowych, które odbyły się w poniedziałek w Sali Lubomira Szopińskiego. Koncert odbył się w ramach cyklu Filharmonii Młodych Talentów i był muzycznym hołdem złożonym Frankowi Sinatrze.

To już XIII Kościerskie Zaduszki organizowane przez Szkołę Muzyczną im. Mazurka Dąbrowskiego. Jak co roku uczniowie rozprowadzali cegiełki. Dochód zostanie przeznaczony na zakup instrumentów dla szkoły.

Koncert zaduszkowy to zawsze występ utalentowanych jazzmanów i nie inaczej było tym razem.

Katarzyna Karczewska - dyrektor kościerskiej Szkoły Muzycznej: Zaprosiliśmy w tym roku zespół Jan Konop Big Band. Jest to zespół złożony z najzdolniejszych studentów akademii muzycznych z różnych zakątków kraju: z Gdańska, Katowic, Wrocławia, Łodzi, także szeroka gama ich uzdolnień. Plus wokalista. Wokalistą jest Michał Kuczyński – student V roku Wydziału Jazzowego, jak również uczestnik programu „Must Be The Music”.

 

Big Band powstał w 2009 roku i od tego czasu gra koncerty oraz bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. W Kościerzynie zespół zagrał po raz pierwszy, ale brał już udział w innych muzycznych Zaduszkach.

 

Jan Konop – lider zespołu: Myślę, że jest to dobra tradycja, wspominać tych naszych kolegów, których nie ma wśród nas. Żeby nie wymieniać wszystkich tych, którzy odeszli, jeden z większych muzyków, który odszedł w tym roku to B.B. King, w naszej, powiedzmy, dziedzinie. Wielu, wielu odeszło, a my gramy dalej.

cyt. koscierzyna24.info

cyt. koscierzyna24.info

dodano dnia: 16.11.2015

powrót

wykonane przez: www.derwi.pl
Państwowa Szkoła Muzyczna Kościerzyna