Piątek 27 Stycznia 2023 - Anieli, Juliana, Przemysława
aktualności kontakt

Menu

 

BIP PSM Kościerzyna

Archiwum - Koncerty dla uczniów szkół podstawowych

Koncerty dla uczniów szkół podstawowych

Kwiecień oraz maj to miesiące, w których uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami występują podczas koncertów w szkołach podstawowych w Kościerzynie oraz w szkołach podstawowych miejscowości powiatu kościerskiego.

Dla uczniów grających na różnych instrumentach udział w audycjach prowadzonych w szkołach podstawowych jest to szansa zaprezentowania rówieśnikom swoich umiejętności nabytych podczas nauki w szkole muzycznej.

(Maja Kłopecka, ucz. kl. II fortepianu mgr Eugenii Mazur, wyróżniona podczas V konkursu pianistycznego Słupskie Spotkania z Muzyką Ukraińską)

Nierzadko podczas koncertów w słuchaczach rozbudza się zainteresowanie muzyką i rodzi się pragnienie nauki gry na instrumentach.

(ochotnicy ze Starych Polaszek)

Szczególnie interesujący okazał się występ Kaji, Maji oraz Kornelii Kłopeckich w Szkole Podstawowej w Starych Polaszkach 19 kwietnia 2011 r. Wszystkie trzy uczennice (trzy siostry) uczą się drugi rok w naszej szkole gry na fortepianie. Ich repertuar był tak obszerny, że z powodzeniem zapełnił czas porządnego recitalu fortepianowego (45 min).

Publiczność była zachwycona. Młode artystki zostały bardzo serdecznie nagrodzone oklaskami i zachowały wiele miłych wspomnień z odwiedzin Szkoły Podstawowej w Starych Polaszkach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii

fot. i opracowanie M. Flisikowska

dodano dnia: 03.05.2011

powrót

wykonane przez: www.derwi.pl
Państwowa Szkoła Muzyczna Kościerzyna