Środa 01 Lutego 2023 - Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
aktualności kontakt

Menu

 

BIP PSM Kościerzyna

Archiwum - Koncert kolęd w Sanktuarium 1 II 2009

Koncert kolęd w Sanktuarium 1 II 2009

W niedzielne popołudnie 01.02.2009 r. w kościerskiej farze – Sanktuarium M. B. Królowej Rodzin odbył się doroczny uroczysty „Koncert Kolęd”, podczas którego wystąpił nasz szkolny Chór PSM I st. w Kościerzynie pod dyr. Małgorzaty Bednarek. Chórowi akompaniowała do śpiewu Małgorzata Flisikowska.

Do wzięcia udziału w występach artystycznych zaproszone zostały chóry, zespoły oraz orkiestry działające w Kościerzynie.

Gospodarzem i równocześnie osobą prowadzącą koncert był ksiądz prałat Marian Szczepiński – proboszcz parafii św. Trójcy.  Z wielką radością powitał nasz chór – Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kościerzynie.

Mogliśmy wystąpić obok takich wykonawców, jak:

Każdy z tych zespołów, jak powiedział Ksiądz Prałat, dostarczył zgromadzonym słuchaczom duchowej uczty, pełnej wewnętrznej radości.

W oczekiwaniu na czas swojego występu nasi młodzi artyści, uczniowie PSM I st. w Kościerzynie uważnie wysłuchali kolęd w wykonaniu biorących udział w koncercie zespołów.

W kościele publiczność zgromadzona była dość licznie. Każdy występ artystyczny został przyjęty serdecznie, z życzliwością, co znajdowało swój wyraz w intensywności oklasków.

Występ naszego szkolnego Chóru PSM I st. w Kościerzynie pod dyr. Małgorzaty Bednarek był szczególnie życzliwie przyjęty i gorąco oklaskiwany!

Nasi uczniowie z dużym wdziękiem i radością wykonali 3 utwory związane z Bożym Narodzeniem: „Śliczna gwiazda”, „Światło wschodzi” (sł. i muz. ks. Z. Piasecki) oraz „Ach Niemowlątko” (sł. i muz. Cezary Paciorek).

To było wspaniałe, niezapomniane przeżycie!

Do śpiewu pięknych, melodyjnych towarzyszących nam od Wigilii Bożego Narodzenia kolęd wrócimy za rok, a dzięki koncertowi mamy na swoim koncie niezapomniane doświadczenie artystyczne.

 

 

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Flisikowska

dodano dnia: 13.02.2009

powrót

wykonane przez: www.derwi.pl
Państwowa Szkoła Muzyczna Kościerzyna